Disney Channel

Disney Channel Hakkında

18 Nisan 1983 tarihinde yayın hayatına başlamış olan Disney Channel çocuk kanalı, farklı kategorilerde yayınlamış olduğu çocuk programları ile tüm dünyada beğenilerek seyredilen bir yayın kuruluşu olarak hayatına devam etmektedir. Severek takip edilen çocuk kanalı, ülkemizde FOX TV‘nin bağlı olduğu Walt Disney Company’ye aittir.

disney channel

Disney Channels Worldwide tarafından 1983 yılında kurulan çocuk kanalı, içeriğinde bulunan çocuk dizileri ve çizgi filmleri ile çocuk izleyicilerinin gözdesi olarak yayın hayatını sürdürmektedir. Her biri tamamen, kanalın kendi yaratıcılığı ile ortaya çıkmış çizgi karakterler olup, çocuk izleyicilerinin hayal dünyasına hitap eden konular içermektedir.

Kardeş kanalları arasında, Disney Junior, Disney XD, Disney Ginemagic gibi kanallar bulunmaktadır. Kardeş kanalları da yine ilgi gören ve reytingi iyi düzeyde kanallardır. 6 – 14 yaş grubuna hitap eden program ve çizgi diziler yayınlayan Disney Channel, ebeveynlerinin de oldukça beğenisini kazanmaktadır. Bunun dışında Disney Junior da 2 – 7 yaş aralığındaki kitleye hitap eden programlar yayınlayarak, daha küçük çocuk kitlesine de ulaşabilmektedir.

disney channel

Yayınladığı program kategorileri içerisinde, komedi, macera, animasyon ve eğlence içerikli dizi ve programlar yer almaktadır. Türkiye yayınında gösterilmekte olan, Limon ve Zeytin, Uğur Böceği ve Kara Kedi, Fineas ve Förb, Furiki, Rongs Devri, Pijamaskeliler, Greenlerin Büyük Şehir Maceraları, Sadie Sparks, Amfibia, Kick Buttowski gibi birçok kategoride çocuk çizgi film ve animasyon dizileri bulunmaktadır. Disney Channel, kuruluşundan itibaren kendisini yeni nesil gelişmeler doğrultusunda yenileyerek yayın hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir. İlk başladığı yıllarda, daha az program ile yayına giren kanal, gün geçtikçe kendini geliştirerek, HD yayın kalitesinde yayınlar yapmaya devam etmektedir.

disney channel

Disney Channel, her bölgeden çocuğun dikkatini çekmeyi ve sabit izleyici kitlesine sahip olmayı kısa sürede başarmıştır. İnternet aracılığı ile Disney Channel kanalını canlı olarak seyretmek isterseniz, sitemizden kesintisiz canlı yayın olarak izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12423

Sembol: 30000

Polarizasyon: H (Yatay)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 384 16 00

E-mail: [email protected]

Adres: Akatlar, Tanburi Ali Efendi Sokak No:13 Kat:2 34337 Etiler Beşiktaş, İstanbul

Website: https://tv.disneyturkiye.com.tr