Cem TV

Cem TV Hakkında

Türkiye’nin Alevi vatandaşlarına yönelik yayın yapan ilk televizyon kanalı olan Cem TV, Cem Vakfı Bünyesi’nde 2005 yılında kurulmuştur. Kanalın kurucusu Alevi Vakıflar Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’dır. Cem TV, kültür sanattan belgesele, haber ve spordan tartışma programlarına birçok yapımı izleyicilerle buluşturmaktadır. Kanal ayrıca Cem Radyo’nun da kardeş TV kanalı konumundadır. “Doğru, dürüst ilkeli, seviyeli, yayıncılık başlıyor.” sloganını kullanan kanal, Alevi vatandaşların dışında toplumun tüm kesimlerine de hitap edecek programlara yayın akışı içerisinde yer vermektedir.

Cem TV Programları

Söz Kadında

cem tv söz kadında

Yeni yayın döneminde yep yeni bir kadın programı. Dilek Çınar’ın sunduğu programda kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, kadının toplumdaki yeri, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi bir çok konu her hafta farklı konuklarıyla Cem TV ekranlarında ele alınıyor.

Fikir Atlası

cem tv fikir atlası

Melis Timur ve Doğuş Can Delihasan’ın sunduğu programda ülkemizin gençliğini yaşadığı güncel sorunlar, ülkemizin ve dünyanın güncel sorunları ele alınıyor. Programa her hafta farklı gençler katılıp konuşulan konular hakkında görüşlerini ve bilgilerini aktarıyorlar.

Tarihin Hikayesi

cem tv tarihin hikayesi

Ertuğrul Sertbaş’ın hazırlayıp sunduğu tarih programın her bölümünde alanında uzman konuklar yer almakta. Türk Tarihi, Türkiye Tarihi, Dünya Tarihi ve bu dönemlerde gerçekleşen önemli olayların ele alındığı program izleyicilere bilinmeyenleri aktarıyor.

Keyf-i Şahane

cem tv keyf-i şahane

Funda Erzurumluoğlu hazırlayıp sunduğu Keyf-i Şahane programında değerli konuklarıyla merak edilen konulara dair sohbet ediyor. Birçok farklı konuda ve alanda konukların katılımı il birlikte izleyicilere bilgi veren bir program yayını yapılıyor.

Şiir Saati

cem tv şiir saati

Şaziment Akkuş hazırlayıp sunduğu Şiir Saati programında ozanlar ve şairler konuk oluyor. Şaziment Akkuş konuklarıyla sizler için şiir ve türkülerden oluşan bir dinleti sunarken, katılan sanatçılar keyifli anlar yaşamanızı sağlıyor.

İzzettin Doğan’la Gündem Özel

cem tv gündem özel

Musa Özuğurlu’nun sunuculuğu yaptığı programda Prof. Dr. İzzettin Günay, ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren güncel önemli olayları masaya yatırıyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12729

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 625 1818

E-mail: [email protected]

Adres: Huzur Mah. Ahmet Bayman Cad. No:7 Sarıyer – İstanbul

Website: https://www.cemtv.com.tr

No Responses

  1. Anonim