CBC Sport

CBC Sport Hakkında

cbc sport

CBC Sport Azerbaijan, Azerbaycan’ın önemli spor kanallarından biri ve SOCAR’ın bir yan kuruluşudur. Hepimizin bildiği gibi SOCAR, petrol, sanayi ve medya gibi önemli alanlarda dev bir şirkettir. Bu, CBC Sport Azerbaycan’ı mali açıdan güçlü bir kanal yapar. Böylelikle önemli kuruluşların yayın haklarını kolayca elde edebilir ve ülkedeki önemli sporcularla program sözleşmelerini kolayca imzalayabilir. Kardeş kanalı ise CBC AZ TV‘dir.

Caspian International Broadcasting Corporation Sport’u temsilen CBC Sport Azerbaycan, 9 Ağustos 2015 tarihinde yayın faaliyetlerine başlamasına rağmen, yayıncıları ve yayın yöneticilerinin tamamı deneyimli personeldir. Sadece iki yıl içinde (medya dünyası için) birçok ülke ve uluslararası kuruluşun (ortak veya bireysel) yayın haklarını elde etmiş, büyük bir gündem oluşturmuş ve bu alanda başarılı bir şekilde lider olmuştur. Volkan Üst, CBC Sport Azerbaycan’ın başkanıdır. Ülkesinde, bölgesinde çok popüler olan Volkan Üst aynı zamanda, TRT ve NTV ve NTV Spor’da da önemli rol oynadı. Bu da oldukça deneyim kazanmasına ve kanalda iyi performans göstermesine yardımcı oldu. Doğal olarak kanal, Azerbaycan’da büyük başarılar elde etti.

cbc sport

Kanalı uydu alıcınız aracılığıyla televizyonunuzdan veya web sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz. Ancak bunun için uydunuzun AzerSpace 46 ° ‘ye ayarlanmış olması gerekir. Tüm bu koşullar karşılanırsa, kanalın yayınına 11135 frekansında 27500’lük bir seviye değeri ayarlanarak erişilebilir. Bunun yanı sıra web sitemiz üzerinden CBC Sport canlı izle başlığı altında CBC Sport canlı yayın akışını takip edebilirsiniz.

Uluslararası spor müsabakalarında, kanallar genellikle Biss Anahtarını (bir şifreleme teknolojisi) kullanır. Kanalı ücretsiz izlemek isteyen kullanıcılar, bu süreçte “şifreli kanal” ibaresiyle karşılaşacaklar. Bu şifreyi silmek için, uydu alıcısının biss desteğini ve kanalın biss anahtarını bilmeniz gerekir. Bu tür bir sorunla karşılaşırsanız ve alıcınız biss’i destekliyorsa aşağıdaki anahtarı girerek kanalın şifresini silebilirsiniz.

cbc sport

Frekans Bilgileri

Azerspace-1

Frekans: 11135

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: +99412 421 03 30

E-mail: [email protected]

Adres: Baku Olympic Stadium, Boyukshor Highway, AZ1040, Baku, Azerbaijan

Website: http://www.cbcsport.az