Cartoon Network

Cartoon Network Hakkında

Amerikan şirketi Warner Bros tarafından yürütülen bir çocuk kanalı olan Cartoon Network, yayın hayatına 1 Ekim 1992 tarihinde başlamıştır. Her yaştan çocuk grubuna hitap eden çocuk kanalı, zengin programlarıyla, gündüz ve gece yayınına devam etmektedir. Kanal ülkemizde ise Kanal D, CNN Türk ve teve2 gibi kanallarıyla bilinen Demirören Holding bünyesinde yayınlarını sürdürmektedir.

cartoon network

Özellikle 7 – 5 yaş arası çocuklara yönelik programlar ve çizgi diziler yayınlayan kanal daha sonraları, genç kesim için de gece kuşağı programları ve animasyon filmleri ile izleyici kitlesini arttırmıştır. Geceleri Adult Swim kuşağı adı altında yetişkinler için birçok kategoride çizgi dizi ve programları yayınlanmaktadır.

Kardeş kanalları arasında, Boomerang, Boing, Cartoonito ve Adult Swim yer almakta ve en az Cartoon Network kadar, kardeş kanalları da popülerliğini sürdürmektedir. Sadece çocuklara yönelik bir yayın kuşağına sahip olmadığından, her yaştan izleyici Cartoon Network kanalına büyük ilgi göstermektedir. Kanalın amacı tek bir kitleye değil, her yaş grubundaki kitleye ulaşabilmek ve kendisini bu alanda geliştirebilmektir.

cartoon network

Yayınlamış olduğu birbirinden farklı konulara ve içeriklere sahip programlarıyla, oldukça ilgi çekmiş ve reyting sıralamasında oldukça iyi bir yerde yer alarak başarısını ispatlamıştır. Animasyon filmleriyle, özellikle genç kesimin odak noktası olmuş, kanalın izlenilirliğini bir hayli arttırmıştır.  Bunun yanı sıra Cartoon Network, aksiyon, komedi, macera türlerinde birçok program yayını da sunmaktadır.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, ücretli TV yayınlarında, milyonlarca kişi tarafından seyrediliyor olduğu reyting listelerinde açıklanmıştır. Çizgi film ve dizileri arasında, Edd ve Eddy, I am Weasel, Dexter’ın Labaratuvarı, Cow and Chicken, Courage the Cowardly Dog ve Jonny Bravo gibi birçok program yer almaktadır.

Genç, yetişkin ve çocuk, her kesimden izleyiciye sahip olan ve milyonlarca kişinin ilgisini çeken Cartoon Network, kendini yenileyerek uzun bir süre TV yayınını sürdüreceğe benziyor. Sizler de internet üzerinden Cartoon Network kanalını canlı izlemek isterseniz, sitemizden kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11977

Sembol: 27500

Polarizasyon: H (Yatay)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 326 40 00

E-mail: [email protected]

Adres: Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:27 D. 54,57,59 KAT 2,3,4 Sarıyer/İstanbul

Website: https://www.cartoonnetwork.com.tr