BRT 2 TV

BRT 2 TV Hakkında

BRT 2 TV 1

BRT 2 TV, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yayın yapmaktadır. Bayrak radyo televizyonunun 2 kanalı olma özelliğindedir. BRT2 TV 1993 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana kamu düzeyinde resmi bir kanal olma özelliğine sahip olan BRT 2 yaptığı başarılı çalışmaları beğeni ile izlenmektedir. BRT 2 TV canlı yayınlarını HD kalitede donma yaşamadan izlemek için web sitemizi tercih edebilirsiniz.

BRT 2 Televizyonu Yayın Akışı

BRT 2 televizyonu başarılı yayınlara imza atmaktadır. Yayın akışında yer alan programlar genel izleyici kitlesine hitap edecek tarzda kaliteli programlardır. Hafta içi gündüz, akşam ve hafta sonu programlarıyla birçok kaliteli program yayınlamaktadır. BRT 2 TV’nin yayın akış listesinde haber, spor vermeleri izlenme oranını yükseltmektedir.

Yavru vatanın televizyon kanallarından olan BRT 1 TV, BRT 3 TV ve BRT 2 TV içerik olarak birbirinden bağımsız televizyon kanallarıdır. Yayın akışları birbirinden farklı hazırlanmaktadır. BRT 2 TV yayın hayatına başladığında daha çok belgesel ve haber programları sunarak hizmet vermekteydi. Kanal yöneticileri izlenme oranını yükseltmek için ise sonradan Spor haberlerini yoğunluk vermiş olan sayede dedi yavru vatanın en yüksek reyting alan televizyon kanalı haline gelmeyi başardılar.

brt 2 tv

HD kalitesi ile yayınlanan programların yayın akışı her yaş grubun kaliteli programlardır. gündüz kuşaklarında genellikle kadın ve çocuklara yönelik programlar yer alırken hafta sonu ve akşam kuşaklarında erkeklerin ilgi alanları doğrultusunda programlar yapmaları daha çok izlenmelerini sağlamaktadır.

BRT 2 TV kanalının eğitimi olan katkısını da göz ardı etmemek gerekmektedir. Türkiye’nin pandemi den dolayı gündemde olan uzaktan eğitim programına lise düzeyindeki uzaktan eğitim programına olan katkısı takdire değerdir. Uzaktan eğitim sisteminin 3 ayağı olarak Kıbrıs’ta görevi üstlenmiş olması eğitime verdiği önemi kanıtlamıştır.

BRT 2 TV canlı izle sayfasına sahip olan web sitemiz kanalın programlarını izlemeyi kolaylaştırmaktadır. Güncellenen yayın frekansları sayesinde dünyanın her tarafından izleme şansı bulunan brt2tv böylece kendi kalitesinin dünyaya tanıtmış olmaktadır.

Aslında kanal, yaptığı canlı yayınlarının yanı sıra son dönemlerde hız verdiği spor programları müzik yayınları ile ilgi çekmeye başlamıştır. Kanalı olma özelliği ile öne çıkmaktadır. Temsilciliğini de çok iyi bir şekilde yapmaktadır.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 12610

Sembol: 20830

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: (0392) 225 55 55

E-mail: [email protected]

Adres: BRTK Sitesi, DR. Fazıl Küçük Bulvarı Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Website: www.brtk.net