BRT 1 TV

BRT 1 TV Hakkında

brt 1 tv

BRT 1 TV yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk televizyon kanalı olma özelliği taşımaktadır. İzlenme oranı oldukça yüksek olan kanal 1963 yılında kurulmuştur. Uzun yıllar süren yayın hayatı boyunca yurt içinden ve yurt dışından yapmış olduğu yayınlarla ilgi odağı olmayı başarmıştır. Kanal ayrıca BRT 2 TV ve BRT 3 TV isminde kardeş kanallara da sahiptir. Açılımı Bayrak Radyo TV olan yayın grubunun bütün kanallarını web sitemiz aracılığıyla canlı olarak izleyebilirsiniz.

BRT 1 TV her yaştan insana hitap edecek kalite ve güncellikteki programları sayesinde izlenme oranlarını üst sıralara taşımayı başarmıştır.  Sevilen televizyon kanalının bilgi içerikli programlarının takipçi sayısı oldukça yüksektir. BRT 1 TV kanalı programlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Güncel haberler
  • Yerli ve yabancı ekonomi haberleri
  • Yerli ve yabancı spor haberleri
  • Sağlık konusunda bilgilendirici programlar
  • Kültür, sanat, yaşam teknoloji gibi her türden bilginin verildiği güncel programlar
brt 1 tv

BRT 1 TV Yayın Akışı

BRT 1 TV yur tiçi ve yurt dışı haber programları, yurtiçi ve yurtdışı spor haberleri, magazin ve günlük gündüz kuşak programlarıyla yaptığı yayınlarında çeşitli kesimlere hitap etmektedir. Çeşitli kesime veya kesimlere hitap etmesinin sonucu olarak yayın akışını düzenlerken de son derece titiz davranışları ile programları daha çekici hale getirmektedir. BRT 1 TV canlı programlarına da bolca yer vermekte ve son derece sevilen programlar üretmektedir. Yayın akışını düzenlerken hitap ettiği kesimin saatlerini, durumunu ve yaşlarını göz önüne almaktadır.

Gündüz yayınlanan programların genel izleyicileri genellikle kadınlar ve çocuklar olduğundan gündüz yayın akışı kadınlara ve çocuklara yönelik programlar olmaktadır. Önceden yayınlanmış sevilen film veya dizilerin tekrarları,kadın, hobi, yemek gibi içerikleri ile kadınların severek izleyebileceği güncel magazin programları gündüz yayın akışı oluşturmaktadır. Gündüz yayın akışı arasında yer alan çocuk programları ve çizgi filmler de çocuklar tarafından ilgiyle izlenmektedir. Kanalın sunduğu içeriklere BRT 1 TV canlı izle aramasını yaparak ulaşabileceğiniz web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

BRT 1 TV akşam yayın akış programları genelde ailece izlenebilecek aile dizileri, eğlence ve yarışmalar ile genel izleyici kitlesi erkekler olan yurttan ve dünyadan spor haberleri, maç özetleri gibi birbirinden güzel programlardan oluşmaktadır. Bayrak Radyo TV Kurumu şirketine ait olan BRT1 TV hafta sonu yayın akışında ise genel izleyici kitlesine hitap eden en sevilen programlara yer verilmektedir.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 12610

Sembol: 20830

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: (0392) 225 55 55

E-mail: [email protected]

Adres: BRTK Sitesi, DR. Fazıl Küçük Bulvarı Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Website: www.brtk.net