AZ TV

AZ TV Hakkında

AZ TV 1

Azerbaycan’ın ilk radyo ve televizyon kanalı olan Az TV, 1956 yılında televizyon faaliyetlerine başlamıştır. Kanal, Azerbeycan’ın en önemli TV kanalıdır, eskiden Türksat uydusundan da yayın yapan kanal artık sadece Azerspace-1 uydusunda yayın yapmaktadır. Bu nedenle yalnızca Azerspace-1 uydusunda ve internet ortamında Az TV canlı yayınını izleyebilirsiniz.

Rakipleri ile karşılaştırıldığında AZ TV’nin akış listesi daha renkli ve ilginç programlarla doludur. Kanal ayrıca haberler, futbol maçları, filmler ve daha birçok seçenek sunmaktadır ve böylelikle de herkesin keyifle izleyebileceği bir yayın aracı olarak hizmet vermektedir. Azerbaycan ile ilgili tüm haberleri bu kanal üzerinden internetten gerçek zamanlı olarak alabilirsiniz. Az TV, İdman TV, Medeniyyet TV ve İctimai TV gibi kanallarla kardeş kanal olarak bilinir. Şampiyonlar Ligi maçlarının canlı yayını kanalı en popüler kanallardan biri haline getirdi. Kanalın şifresiz canlı yayınları Türk vatandaşları ve Azerbaycan vatandaşlarının ilgisini çekti.

az tv

1955 yılında televizyon hayatına başlayan bu kanal insanlar tarafından oldukça sevilen bir kanal haline gelmiştir. Bu sayede, aynı zamanda Azerbaycan’ın da ilk radyo ve televizyon kanalı olan bu kanalın izleyici sayısı da bir o kadar fazladır ki bugüne kadar aralıksız bir şekilde yayın hayatına devam etmeyi başarmıştır. Son derece renkli ve bir o kadar da özgün ve çeşitli yayın politikasına sahip olan bu kanal birçok kesimden ve yaş grubundan insanın ilgisini çekerek insanların ilgi odağı haline gelmiş ve zamanla da Azerbaycan’ın en önemli kanallarından birisi olmuştur.

Birçok ilki barındıran bu kanal bu ilkler sayesinde de insanları ekran başına kilitleyerek insanların her daim eğlenmesine vesile olmuştur. Bu kanala web sitemiz üzerinden Az TV canlı izle başlığı ile aratarak ulaşabilir ve Az TV canlı yayın akışını takip edebilirsiniz.

az tv

Frekans Bilgileri

Azerspace-1

Frekans: 11175

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: (+99412) 537 02 99

E-mail: [email protected]

Adres: AZ1006, Baku city, 1 M. Huseyn Street

Website: www.aztv.az