ATV Avrupa

ATV Avrupa Hakkında

atv avrupa

ATV Avrupa, ATV’nin yurt dışı yayınlarını gerçekleştiren bir kanal olarak değerlendirilebilir. Kanal, yayın hayatına 1998 yılında başlamıştır. Kanalda yer alan programların yayın saatleri, Avrupa’ya göre düzenlenmektedir. ‘Özlediğiniz her şey” sloganı ile yayın hayatına devam eden ATV Avrupa; geniş bir coğrafyada uydu, kablo ve IPTV üzerinden 4 milyonu Avrupa’da olmak üzere 5 milyona yakın Türk’e hizmet vermekte olan bir kanaldır. ATV Avrupa, Almanya’da yaşayan Türklerin televizyon alışkanlıkları üzerine yapılan birçok çalışmaya göre tercih edilen Türk kanalları arasında yer almaktadır.  

atv avrupa

Atv Avrupa Canlı izle seçeneği ile internet üzerinden kolaylıkla kanala erişim sağlanabilir. Bu bölümden kanalın frekans bilgilerine de erişim sağlanabilir. Ayrıca bilindiği üzere internet üzerinden izlediğinizde herhangi bir frekans bilgisine ihtiyaç duyulmaz. Atv Avrupa canlı yayın akışı sisteminde birçok program yer alır. Her kesime ve her yaşa hitap eden bir program skalası mevcuttur. Hafta içi ve hafta sonu programları olarak gruplara ayrılır.

atv avrupa

Kanalın genel izleyici kitlesi yayınlarına ağırlık vermekte olduğu görülüyor. Yayınlar, hafta içi programlarında sabah saatlerinde kahvaltı haberleriyle başar. Sonra Müge Anlı ile Tatlı Sert, öğlen saatlerinde Beni Bırakma gibi programların yanı sıra Esra Erol, ATV Ana Haber, Avrupa haberleri, Bir Zamanlar Derin, Sağlığım İçin Her Şey gibi farklı kategorilerde programlar da yer almakta. Bu programlarda en sık tercih edilen, Müge Anlı ile Tatlı Sert programı olmuştur. Hafta sonu program sıralaması ve planı daha farklı şekildedir. Kanalın web sitesinden yayın akışını kolaylıkla takip edebilirsiniz. ATV Avrupa yenilenmeye ve alanında daha kaliteli hizmet vermeye son hızıyla devam ediyor. Ayrıca kanal, A Haber, A Spor, A Para, A2 TV gibi çeşitli kanallar ile birlikte Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı olarak hizmet vermektedir.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11883

Sembol: 4800

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: 0212 354 30 00

Adres: Barbaros Bulvarı Cam Han No:153 Beşiktaş İSTANBUL

Website: https://www.atvavrupa.tv