Al Jazeera English

Al Jazeera English Hakkında

Al Jazeera English canlı izlenen, Al Jazeera kanalına ait uluslararası bir yayın kanalıdır. 15 Kasım 2006 tarihinde yayına başlamış olan bu canlı kanal günümüzde de yayınlarını sürdürmektedir. Genel merkezi Doha’da olan kanalın yayın dili İngilizce’dir. Yayınlanmaya başladığı tarihten beri izleyicilerine canlı olarak izleme fırsatı sunmuştur. Al Jazeera English kanalına olan ilgi artmaya başladıkça ana merkezin yanı sıra merkezleri Doha, Kuala Lumpur ve Washington’da olan yeni yayın merkezleri de kurulmuştur. Kardeş kanalları Al Jazeera ve Al Jazeera Arabic’tir.

al jazeera english

Kanaldan genel olarak bahsetmek gerekirse Al Jazeera English canlı izle fırsatı sunan bir haber kanalıdır. İçeriğinde BBC gibi kaliteli ve tarafsız programlar bulundurur. Bünyesinde barındırdığı son derece yetkin, tecrübeli spikerler ve haberciler sayesinde uluslararası habercilik konusunda devrim yapmış, adeta haberciliğe yeni bir soluk getirmiş canlı kanaldır.

al jazeera english

Rakiplerinden açık ara farkla önde olan bu kanal haber yayınlarını oldukça tarafsız bir şekilde sürdürmektedir. İzleyicilerine çok fazla şey katabilecek, siyaset ve ekonomi gibi konularda bilgilendirecek öğretici bir kanaldır. Kendilerini geliştirmek ve uluslararası konulara merakı olan izleyiciler için Al Jazeera kanalı adeta biçilmiş kaftandır! Daha önce de belirttiğimiz gibi Al Jazeera English kanalı canlı olarak izleme fırsatı sunmaktadır. 7/24 yayıncılık yapan bir kanal olduğu için günün her saati ilginizi çeken bir konuda program bulmanız bu kanalla mümkün.

al jazeera english

Frekans Bilgileri

Frekans: 12457

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: (+974) 4489-7446

E-mail: [email protected]

Adres: PO Box 23127Doha – Qatar 

Website: https://www.aljazeera.com