Akıllı TV

Akıllı TV Hakkında

Akıllı TV 2006 yılında Hayyam Garipoğlu’nun açtığı bir televizyon kanalıdır. Hayyam Garipoğlu bu kanalı oğlu Cem Garipoğlu için İstanbul’da açmıştır. Kuruluş amacı kişilerin gönderdiği videoları televizyon ekranlarında yayınlamak ve tamamen özgür, sansürsüz bir televizyon kanalı oluşturmaktı. Bunun yanında izleyiciler gönderilen videolara oy vererek ya da yorum yaparak yayın akışına katılma hakkına sahipti. Yayınlanan videolar 3-4 dakikadan oluşan kısa videolar olduğu için otobüste, serviste, evde günün yorgunluğunu atmak için kolayca izlenebildi. Genellikle eğlence ve mizah konulu videolar, izleyicilerin bu kanalın müptelası olmasını sağladı.

akıllı tv

Türkiye’de daha önce böyle bir televizyon kanalı bulunmadığı için yayınlandığı günden beri son derece rağbet gördü ve Türk televizyon sektöründe öncü kanal oldu. Bir TTM grup projesi olan Akıllı TV’de zaman zaman açık oturum ve tartışma programları yayınlandı, zaman zaman halktan kişilerin gönderdiği videolar izleyicilerin beğenisine sunuldu. Dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden çekilmiş videolarla, izleyicileri yeri geldi güldürdü yeri geldi hüzünlendirdi. Akıllı TV kanalında ekonomi, siyaset gibi konular hakkında da bilgi sahibi kişiler tarafından tartışma oturumları düzenlendi.

akıllı tv

Çok yönlü bir TV kanalı olduğu için, bu sayede televizyon kanalı izleyicileri binlerce kategoriden istediklerini seçerek izleme fırsatı elde etmiş oldu. Buna dayanarak akıllı TV için, günümüzün youtube’u diyebiliriz.

Akıllı TV’nin kurulmasıyla Türk televizyonculuk sektörü kendini yenileme ve dönüştürme süreci içerisine girdi. Kanalın kurulumu Türk televizyonculuk sektörünün ilerlemesinde ve bugünlere gelmesinde çok etkili olmuştur diyebiliriz.  Her gün binlerce kişinin izlediği kanal, Türkiye’nin ilk ve tek interaktif TV kanalı olma özelliğini taşıyor.

akıllı tv sizden gelenler programı

Frekans Bilgileri

Frekans: 12034

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: +90 (212) 700 47 77

E-mail: [email protected]

Adres: Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No:80/D 34050 Eyüp / İSTANBUL

Website: https://www.akilli.tv