Ada TV

Ada TV Hakkında

Ada TV 1

Ada TV 20 Temmuz 2008 tarihinde aktif olarak yayın hayatına başlamış olan bir kanaldır. Kanalın açılışı, dönemin Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer tarafından gerçekleştirilmiş ve hem Türkiye hem de KKTC basınında ve kamuoyunda oldukça ses getirmeyi başarmıştır. Kanal, Star Medya Grubu bünyesinde Ada FM ile birlikte medya sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Kanalın radyo kolu olan Ada FM’de, Ada TV ile benzer bir yayın konseptine sahiptir. Ayrıca kanal, Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek haber kanalı olma unvanını da elinde bulundurmakta olan bir televizyon kanalıdır.

ada tv

Kanalın yayınlarında genel olarak Kıbrıs ve dünya gündemi ele alınmakta, yaşanan tüm gelişmeler seyircilere aktarılmakta ve bu sayede kanal Kıbrıs’ın medya nabzını tutmaktadır. Özellikle de kanalın akşam yayınlarında tartışma programları ya da haber programları tarzında yayınların ağırlıkta olduğunu görmekteyiz. Gündüz kuşağı yayınlarına baktığımızda da daha renkli bir yayın akışı olduğunu söylemek mümkündür. D – smart ve TÜRKSAT uydusu üzerinden yayın yapmakta olan Ada TV, ayrıca karasal olarak da yayın hayatına devam etmekte olan bir kanaldır. Web sitemizde yer alan Ada TV canlı izle sayfası üzerinden kanalın canlı yayınlarını HD kalitede donmadan izleyebilirsiniz.

Kanalın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise kısa zamanda müthiş bir ilerleme kaydetmiş olması ve kısa sürede bölgede en fazla izlenen kanallar arasına girmeyi başarmış olmasıdır. Her geçen gün teknolojik altyapısını geliştiren kanal bu şekilde gün geçtikte izleyicilerine sağladığı yayınların kalitesini de arttırmaktadır. Ada TV canlı yayınlarını web sitemizden kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12610

Sembol: 20830

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: (0392) 816 06 62

E-mail: [email protected]

Website: http://www.adatv.tv