A News

A News Hakkında

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde faaliyetini sürdüren A News kanalı yayınlarını İngilizce olarak yapmaktadır. Kanal A Haber‘in uluslararası yayınlar gerçekleştiren alt kanalıdır. Bir haber kanalı olan A News ülkemizde İngilizce yayın yapan kanallardan biridir. 2017 yılında yayın hayatına başlayan kanal Türkiye’den ve dünyadan son gelişmleri yabancı dilde izleyicilere ulaştırmaktadır. Ülkemizde yabancı dilde haber dinlemek isteyen insanların yanı sıra, yabancı ülkelerde Türkiye’yi takip etmek isteyen kişiler içinde yaptığı yayınlar ülkemizin tanıtımı açısından son derece önemlidir.

Kanalın kuruluş amacı ülkemizdeki haberleri yurtdışındaki medya kuruluşlarına tarafsız bir şekilde aktarmaktır. A News ülkemizde yabancı dilde yayın yapan diğer televizyon kanallarına alternatif olarak kurulmuştur. Kanal Türksat uydularının yanı sıra Digiturk, D-Smart, KabloTV gibi platformlardan da yayınlarını izleyicilerine ulaştırmaktadır. Ülkemizi dünyada en güzel şekilde temsil etme misyonunu edinen kanal, ülkemize karşı yabancı ülkelerde yapılan olumsuz algıları tersine çevirmek için yayın politikasını iyileştirmiştir.

A News Programları

One Minute

a news one minute

İngilizce yayınlanan One Minute programında birçok konu tartışılmaktadır. Ülkemizin gündemi, terör sorunu, savaşlar hakkında bilgi verilen programı Afrikalı bir sunucu sunmaktadır.

The Brief

a news the brief

Jaffar Hasnain’in sunduğu programda dünyada yaşanılan en önemli siyasi ve toplumsal olaylar masaya yatırılmaktadır. Programa alanında uzman kişiler canlı bağlantıyla katılmaktadır.

Around Africa

a news around africa

Afrika kıtası ve ülkeleriyle ilgili tüm konular bu program konuşuluyor. Afrika ülkelerinin konuşulduğu bu programın sunuculuğunu da Afrika kökenli bir sunucu yapmaktadır. Programa katılan konuklar genellikle Afrikalı yetkili kişilerdir.

Discover Turkey

a news discover turkey

İngilizce yayınlanan bu programda Türkiye’nin turistik yerleri, sanat eserleri ve sanatçılarının tanıtımı yapılmaktadır. Kapadokya, İzmir, Antalya, İstanbul, Uludağ gibi tarihi ve turistik bölgele bu programda İngilizce olarak tanıtılmaktadır. Program ülkemizin tanıtımını farklı ülkelerdeki insanlara ulaştırabilmektedir.

Exclusive

İngilizce yayınlanan bu programda birçok ülkeden devlet görevinde bulunmuş önemli kişiler konuk olmaktadır. Gündeme ilişkin önemli konular katılan konukların persfektifiyle ekranlara gelmektedir.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11999

Sembol: 11666

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 300 6666

E-mail: [email protected]

Adres: Güzeltepe Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi B Blok No:29/1/1
Eyüpsultan/İstanbul

Website: https://www.anews.com.tr