A Haber

A Haber Hakkında

A Haber, Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan bir haber kanalıdır. 25 Nisan 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan kanal, Türkiye’de ulusal düzeyde en çok izlenen haber kanallarından biridir. Kanal zaman zaman da futbol karşılaşmalarını yayınlamaktadır. Ziraat Türkiye Kupası resmi yayıncısı olan ATV ile birlikte kupa maçlarının bazılarını yayınlamaktadır. 7 gün 24 saat sıcak haberlerin yer aldığı, görsel anlamda birçok kanaldan daha iyi bir şekilde yayınların yer aldığı A Haber, Türksat uydularının yanı sıra Digiturk, D-Smart ve KabloTV platformlarından da izleyicilere ulaşabilmektedir.

Günün her anı en yeni haberler ve en sıcak gelişmeler bu ekranda. Kanalda haber programlarının yanı sıra tartışma, belgesel, aktüel, ekonomi ve ülkemizi ilgilendiren birçok konuda programlar yer alıyor. Kanalın tartışma programları ilgiyle izleniyor. Kanalın ekonomi odaklı A Para ve İngilizce yayınlar yapan A News ismindeki kardeş kanallarını da web sitemizden canlı olarak izleyebilirsiniz.

A Haber Programları

Düşünce Atlası

a haber düşünce atlası

Cumartesiyi pazara bağlayan her gece saat 00.15’te Düşünce Atlası ekranlara geliyor. Ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren güncel sorunlar, Murat Gener’in moderatörlüğü, Prof. Dr. Ekrem Demirli ve alanından uzman konukların katılımlarıyla ele alınıyor.

Canan Barlas ile Gündem

a haber canan barlas ile gündem

Türkiye’nin genç aydınlarının gündemi belirlediği program, Canan Barlas’ın moderatörlüğünde her pazartesi saat 21.00’de A Haber ekranlarında. Canan Barlas sorularını gazetecilere ve uzman konuklarına soruyor yanıtları izleyiciler öğreniyor.  

Memleket Meselesi

a haber memleket meselesi

Türkiye’de ne oluyor? Neler olacak? Gündemin sıcak meselelerini Duygu Leloğlu siyasetçilere, gazetecilere, alanına uzman konuklarına soruyor. Akıl, fikir, iletişim meselesi “Memleket Meselesi” her salı saat 21.00’de ekranlarda.

Seyahatname

a haber seyahatname

Kerim Ulak’ın sunumu ile Seyahatname her cumartesi saat 16.10’da ekranlardaki yerini alıyor. Evliya Çelebi’nin izinde, her hafta farklı bir durakta, Türkiye’nin tarihi ve insanı keşfediliyor.

Erkan Tan ile Sabah Ajansı

a haber sabah ajansı

A Haber’in sabah haberleri usta gazeteci Erkan Tan’ın sunumuyla ekranlara geliyor. Sabahın ilk ışıklarında gecenin haberleri ve en güncel gelişmeler bu haber bülteninde seyircilerle buluşuyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12053

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 300 6666

E-mail: [email protected]

Adres: Tem Medya Merkez Güzeltepe Mh. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:29/1 Eyüp-İstanbul

Website: https://www.ahaber.com.tr