1 TV Georgia

1 TV Georgia Hakkında

1 TV Georgia 1

1 TV Georgia, Gürcistan’ın ulusal kanalıdır. Gürcistan’ın ilk ulusal kanalı olarak kurulan kanal 1956 yılında kurulmuştur. Bu canlı kanalın sahip olduğu kardeş kanal, yani aynı medya grubu altında faaliyet gösteren kanal Second Channel’dir. Bu kanal 1956 yılından beri kesintisiz yayınlar yapmış ve günümüzde de hala 1 TV Georgia canlı olarak yayınlar yapmaktadır. Kanalın kurulmasının ve canlı şekilde yayınlarına devam etmesinin amacı halkın eğitim seviyesini yükseltmek, Gürcistan’ın tarihi ve kültürel özelliklerine yer vermek ve halkı bazı konularda bilinçlendirmektir.

Bu kanal UEFA maçlarını canlı şekilde yayınlamasıyla popüler olmuş ve popülaritesi her geçen gün artmıştır. Yayın merkezi Gürcistan ve yayın dili Gürcüce olup, 1 TV Georgia canlı izleme fırsatı sunmuştur.

1 tv georgia

UEFA maçlarıyla başladığı yayın hayatına günümüzde haberler, diziler, komedi programları ve eğlence programlarıyla devam etmektedir. Gürcistan’ın ulusal kanalı olmasına rağmen, ülkemizde de büyük bir beğeni ve merakla izlenmektedir. Sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok yerinde de yayınladığı ulusal içerikler sebebiyle beğeniyle izlenmektedir.

Çok yönlü olan kanalda çocuk dizilerine, sağlık programlarına, sanat programlarına ve spor programlarına da yer verilmiştir. İzleyicilerine, özellikle Rusya ile ilgili bütün gelişmeleri ve haberleri kolayca bu kanal üzerinden canlı olarak izleme fırsatı sunmuştur. Bunun yanında uluslararası alanda çok sevilen bir program olan Eurovision’u 1 TV Georgia canlı olarak izleme fırsatını seyircilerine sunmuştur.

1 tv georgia

Frekans Bilgileri

Azerspace-1 Uydusu

Frekans: 11095

Sembol: 30000

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: 2409477

E-mail: [email protected]

Adres: Georgian Public Broadcasting M.Kostava’s st. 68
0171, Tbilisi, Georgia.

Website: https://1tv.ge